Az kalorili yiyecekler hangileri? Yağ yakan yiyecekler? Hangi yiyecekte ne kadar kalori var?

Az kalorili yiyecekler hangileri? Yağ yakan yiyecekler? Hangi yiyecekte ne kadar kalori var?

sude     23-02-16     Diyet, Genel     Az kalorili yiyecekler hangileri? Yağ yakan yiyecekler? Hangi yiyecekte ne kadar kalori var?     452 Defa Okundu

Az kalorili yiyecekler hangileri? Yağ yakan yiyecekler? Hangi yiyecekte ne kadar kalori var?

Sebzeler ile nasıl düşük kalorili yemek ve çorba yapılabilir? Kilo vermeye yardımcı yiyecekler neler? Kış geldi hareketsiz kaldım, ne yesem yarıyor, nasıl beslenmeliyim, yediklerim kiloya değil besin değerleri yüksek enerji versin diyorsan bu habere dikkat!..

Sebze ve yiyecekleri nasıl yemeğe dönüştürebilirim? Tüketeceğim yiyeceklerin ne kadarı kaç kalori diyorsan işte tüm soruların yanıtı..

Roka: 1 kase roka (28 gram) sadece 7 kalori içerir. Düşük kalorili roka aynı zamanda mükemmel bir A vitamini, K vitamini, C vitamini, kalsiyum, fosfor, manganez, magnezyum, folat ve demir kaynağıdır.

Kuşkonmaz: 4 adet haşlanmış kuşkonmaz sapı 13 kalori içerir. Kuşkonmaz C vitamini, A vitamini, B6 vitamini, niasin, B6 vitamini, demir, magnezyum, potasyum bakımından oldukça zengindir.

Brokoli: 1 büyük kase brokoli (78 gram) 27 kalori içerir. Bu miktar brokoli günlük C vitamini ihtiyacının %84’ünü, A vitamini ihtiyacının %24’ünü, demir ihtiyacının %3’ünü ve kalsiyum ihtiyacının %3’ünü karşılar.

Tavuk Suyuna Çorba: Tavuk suyu (veya bulyonla) hazırlanmış 1 kase çorba yaklaşık 10 kaloridir. İyi bir öğün alternatifi olabilir ancak bulyon kullanırsanız sodyumu (tuzu) bir miktar yüksek olacaktır.

Brüksel Lahanası: 1 adet haşlanmış (tuzsuz) Brüksel lahanası 8 kaloridir. Brüksel lahanası C vitamini, A vitamini, K vitamini, potasyum, manganez, B6 vitamini ve folat açısından iyi bir kaynaktır.

Lahana: Yarım kase haşlanmış lahana 17 kaloridir. Aynı miktar lahana günlük C vitamini ihtiyacının %47’sini, kalsiyum ihtiyacının %4’ünü, B6 vitamini ihtiyacının %4’ünü, folat ihtiyacının %6’sını, fosfor ihtiyacının %2Sini karşılar.

Marul: 1 kase marul sadece 8 kaloridir. Yine 1 kase marul günlük C vitamini ihtiyacının %19’unu, A vitamini ihtiyacının %82’sini, demir ihtiyacının %3’ünü ve kalsiyum ihtiyacının %2’sini karşılar.

Karnabahar: C, K, B6 vitaminleri ile magnezyum, fosfor potasyum mineralleri bakımından zengin olan karnabaharın 100 gramı 25 kaloridir.

Düşük Kalorili Diğer Besinler

Greyfurt (yarım greyfurt 39 kaloridir)

Domates (1 adet domates 22 kaloridir)

Su teresi (yarım kase su teresi 5 kaloridir)

Kabak (1 orta boy kabak 31 kaloridir)

Mantar (yarım kase mantar 15 kaloridir)

Ispanak (1 kase ıspanak 7 kaloridir)

Kale (1 kase kale 5 kaloridir)

Kabak (1 kase haşlanmış kabak 50 kaloridir)

Kereviz (1 sap kereviz 6 kaloridir)

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!