Bimer Şİkayet Hattı Cimer başvuru

Bimer Şİkayet Hattı Cimer başvuru

Yazar Yazarım     05-01-16     Genel, Haber     Bimer Şİkayet Hattı Cimer başvuru     724 Defa Okundu

Bimer Şİkayet Hattı Cimer başvuru

Bimer Şİkayet Hattı Cimer başvuru ve Cimer giriş sayfası-Cimer Ocak 2016 iletişim numaraları-Bimer başvuru Alo Bimer Şikayet Sorgula

Başbakanlığa bağlı olarak 2006 05.01.2016 Salı yılında kurula Bimer, birçok konuda vatandaşların sorunlarına çözüm bulmaya çalışmış sanal bir web sitesidir.

Açılımı Başbakanlık İletişim Merkezi olan Bimer, internet üzerinde aldığı talepleri, şikâyetleri ya da önerileri, belirli bir süre içerisinde inceleyip, konunun alakalı olduğu kuruluşa, üst yazısıyla veya çözüm önerisiyle birlikte ya da soruşturma açtırılması yaptırımlarıyla gönderip, pürüzün ortadan kaldırılmasını hedefleyen bir kuruluş olmuştur.

Başbakanlığa bağlı olarak 2006 yılında kurula Bimer, birçok konuda vatandaşların sorunlarına çözüm bulmaya çalışmış sanal bir web sitesidir. Açılımı Başbakanlık İletişim Merkezi olan Bimer, internet üzerinde aldığı talepleri, şikâyetleri ya da önerileri, belirli bir süre içerisinde inceleyip, konunun alakalı olduğu kuruluşa, üst yazısıyla veya çözüm önerisiyle birlikte ya da soruşturma açtırılması yaptırımlarıyla gönderip,

pürüzün ortadan kaldırılmasını hedefleyen bir kuruluş olmuştur. Bu kuruluş gibi çalışma şekliyle yeni bir merkez daha kurulma aşamasında. Tam adıyla Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi olan Cimer, Bimer gibi bir kuruluş amacına sahip. Cimer de aynen Bimer ‘in yaptığı gibi,

bir halkla ilişkiler merkezi gibi hareket edecek. Gelen sorunlara ve şikayetlere Bimer gibi çare arayacak olan Cimer, hem daha üst kurum olması sebebiyle yaptırımı daha fazla olan bir kuruluş olmanın yanında Bimer ‘in yükünü de hafifletmeyi planlıyor.

Cimer’e yapılan başvurular, alanında uzman kişilerce incelenerek, gerekli görülen öneriler, üzerinde Cumhurbaşkanlığı amblemi olan kâğıtlar(ki buna antetliya da başlıklı kâğıt da deniliyor) gerekli bakanlıklara iletilerek çözüm bulunmaya çalışılacak. Cimer’ in halk arasında daha yeni yeni duyulmaya başlaması, Cimer nedir, Cimer kullanıcı girişi ve Cimer başvuru gibi birçok konuda merak uyandırıyor.

Şu an ayrı bir web sitesi olmayan Cimer’e www.turkiye.gov.tr sitesi üzerinden ulaşılabiliyor. Cimer’e başvuru için, bu site harici herhangi bir siteye üyelik gerekmiyor. Siteye giriş yaptığınız takdirde, ekstra hiçbir işlem yapmadan direk Cimer’le iletişim kurabilirsiniz.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!