Galatasaray’da tehlikeli süreç

Galatasaray’da tehlikeli süreç

admin     18-02-16     Genel, Spor     Galatasaray’da tehlikeli süreç     403 Defa Okundu

Galatasaray’da tehlikeli süreç

Aslan’da sular durulmuyor. Yarın oynanacak kritik Lazio maçı öncesi, kulübün ‘ağabeyleri’ tetikte. Alınacak bir mağlubiyet, olağanüstü genel kurul çağrısına ve Mustafa Denizli’nin istifasına sebep olabilir

Mali açıdan kritik bir süreç geçiren Galatasaray camiası, gözünü yeşil sahalara çevirdi. Yönetimi özellikle son bileklik kampanyası sebebiyle eleştiren muhalif kanat, olağanüstü genel kurul çağrısı yapmayı planlıyor. Kulübe yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre; çağrının hangi dönemde yapılacağı çeşitli görüşlerle tartışmaya açıldı. İlk görüş, Lazio karşısında alınabilecek bir mağlubiyet olarak dikkat çekerken, bazı isimler ise UEFA’nın 23 Şubat’taki kararından sonra görüşünde birleşti. Son görüş ise, Lazio’yla 25 Şubat’ta oynanacak rövanş maçını beklemek…
Muhalif kanat Mustafa Denizli’nin aldığı ücreti ve yardımcı istememesini de masaya yatırdı. Denizli’nin, 1,5 yılda 4,5 milyon dolar ücreti fazla bulunurken, gelecek sezon yola kesinlikle devam edilmemesi gerektiği satırbaşı olarak dikkat çekti. Mustafa Denizli de, Galatasaray’la yola devam etmeyi düşünmüyor.
Mevcut yönetimin kendisine verdiği transfer sözlerini tutmaması ve Burak Yılmaz’ın transfer döneminin kapanmasının ardından takımdan gönderilmesi Denizli’yi ayrılık kararına itiyor. Ancak taraftarların ve yönetimin verebileceği tepki sebebiyle takımı bırakmayan Mustafa Denizli de, Lazio maçlarını, UEFA’nın kararını bekliyor. Gelişebilecek süreçte Denizli’yle olası bir ayrılık gündeme gelebilir. Ancak Mustafa Denizli’nin gelecek sezon Galatasaray’da olmamasına kesin gözüyle bakılıyor.

ÖZBEK’TEN BİRLİK ÇAĞRISI
Galatasaray’da ‘Tek Bilek Tek Yürek’ kampanyasının hazırlayıcısı Başkan Dursun Özbek, birlik çağrılarını her konuşmasında yaptı. Muhalif kanadın hareketliliğinden rahatsız olan Özbek’in, olası bir olağanüstü genel kurul çağrısına vereceği tepki merak ediliyor. Özbek ayrıca Mustafa Denizli’yi de takımda tutmaya çalışıyor.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!