Lenur İslamov

Lenur İslamov

admin     05-11-15     Biyografiler, Genel     Lenur İslamov     532 Defa Okundu

Lenur İslamov


İslâmov: Kırım Tatar aktivistlere kötülük yapanlar cezalandırılacak


 

Kırım’ın barışçıl ablukası organizatörü İslâmov, kendisine ait şirketlerde yapılan aramaları yorumladı.


 

Rusya kolluk kuvvetleri, 2 Kasım sabah saatlerinde Kırım’ın barışçıl ablukası organizatörü ve ATR Kırım Tatar televizyon kanalı sahibi Lenur İslâmov’un evinde aramalar düzenledi.

Olayları yorumlayan İslâmov, “Kırım’da annem, babam ve çocuklarım bulunuyor. Onlar orada iken aramalar yapılıyor ve onlar çile çekiyor. Benim evimde ve ablamın evinde aramalar yapıldı. Ablam, Yuşçenko ve Yanukoviç zamanlarında hayatı boyunca doktor olarak çalıştı. ATR ve Lale televizyon kanallarında da aramalar yapılıyor” dedi.

Avukat Cemil Temişev, sabah saat 6.30’da silahlı kişilerin Lenur İslâmov’un evine girip hiçbir belgeyi göstermeyerek arama yapmaya başladığını bildirdi.

Daha önce Rus işgalcilerin ona işbirliği teklifinde bulunarak ATR televizyon kanalı gazetecilerine yüksek maaş, Jast Bank bankasına ise Gazprom ve Rosneft’ten büyük yatırımları vaat ettiğini anlatan İslâmov, “Biz satılık değiliz! Kırım’dan sürgün edilmiş medyalar, KTMM, Ukrayna’nın anakarasına taşınmak zorunda kalan insanlar… Onların hepisi, Kırım Tatar halkımızın vicdan ve onuru. Şahin Giray’ın hikayesini hepimiz biliyoruz. Sonucunu da hatırlıyoruz” diye konuştu.

Ukrayna yönetimini, işgalcilerin Ukrayna vatandaşların haklarını ihlal etmesini izlemekle yetinmeyip bu hakları savunmaya çağıran İslâmov, “Kırım’da kalıp işgalciler ile anlaşmaya çalışan gazetecilere ne olduğunu görüyoruz. Ancak Kırım Tatar aktivistlere kötülük yapan tüm insanlar cezalandırılacak” diye belirtti.
3 Kasım 2015

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!